Túl könnyű bajnoki főpróba

Lejátszottuk harmadik egyben utolsó felkészülési mérkőzésünket is a bajnoki rajtja előtt. Talán kicsit túl könnyűre sikerült a feladat.

Az utolsó felkészülési mérkőzésünkön a Körösladány MSK II. csapatát fogadtuk. A ladányi második csapat csupán néhány hete alakult és a megyei harmadik vonalban fognak versenyezni, míg a település első gárdája az NB3-ban vitézkedik immár. Formálódó ellenfelünk már a 6. percben kapitulált először, amire még három gól érkezett az első félidőben.
A második játékrészre több cserével átalakított csapatunk futott ki és újabb három találattal terheltük meg a vendégek kapuját, így kialakítva a 7-0-ás végeredményt.
Ellenfelünknek hálával tartozunk amiért az utolsó pillanatban vállalták a beugró csapat szerepét a mérkőzésre, ugyanis az eredeti tervek szerint a kimondottan jó erőkből álló romániai CSM Olimpia Salonta együttesét láttuk volna vendégül, de a járványhelyzet miatt az a lehetőség meghiúsult.
Az alig néhány edzéssel a háta mögött készülő Körösladány II. egyelőre még nem állított bennünket komoly feladat elé, ezért végeredmény sem mérvadó a bajnoki találkozókhoz képest.

Ifjú tehetségünk Szabó Barnabás (17) nagyon érett játékot mutatott. /Fotó: Kovács-Goda József/

A mérkőzés krónikája:

Összeállítás:
Kezdő: Kurta – Boros, Bende, Bogár, Mészáros – Kollát, Szabó – Kopács, Kovács, Sztojka Á., – Sztojka Zs.
A cserepadon pedig helyet foglalt még: Sándor, Illés, Márta, Kincses, Komlósi, Vincze

6. perc: Kollát R. kapott a pálya közepén labdát, bepasszolta üres területbe a védelem mögé a játékszert és Sztojka Á. laposan lőtt a jobb alsóba. 1-0

A 7. percben újabb hazai támadás: Kovács Gy. emelt kevéssel a kapu fölé, majd egy perccel később a vendégek veszélyeztettek egy lövéssel, ami elkerülte a kapunkat. A 10. percben Sztojka Zs. kapott remek labdát, gólt is szerzett, de a játékvezető lesállás miatt nem adta meg.
A 14. percben formás támadás után Kopács lőtt fölé, majd egy vendég lövés következett a 16. percben egy szöglet után, de a labda kapu fölé szállt. Alig egy perccel később Sztojka Á. emelt a kapus kezébe.

18. perc: Kopács passzolt a bal oldalon remekül Kovács Gy.-hez aki lőtt és nem is hibázott. 2-0
19. perc: Mészáros húzott el a bal szélen, remekül passzolt be laposan középre, Sztojka Á. jól érkezett és gólt lőtt. 3-0

A gyors két gól után is támadásban maradt csapatunk és néhány perccel később Sztojka Zs. lőtt felső kapufát nagy helyzetben a bátyjától kapott passz után.

29. perc: Kovács Gy.húzott el a bal szélen, beadására Sztojka Á. érkezett jól és lőtt a hosszúba. 4-0

A negyedik gólunk után is sorban jöttek a helyzetek ugyanis alig egy perccel később újabb gólt szerezhetett volna Sztojka Á., de emelése a kapu fölé szállt! A 32. percben egy vendég próbálkozás kerülte el a kapunkat. Egy szögletből beívelt labdát Sztojka Á. fejelt mellé a 33.percben, ez is nagy helyzet volt. A 37. percben Kovács Gy. kapott egy erős beadást, a labdát irányítani nem tudta, inkább csak térddel belekapott, de kísérletét védte a vendég kapus. A 42.percben Sztojka Zs. kapott remek ziccerlabdát, de könnyelmű volt nagy helyzetben a kapussal szemben, túl cselezte és veszélytelenné vált az akció. Félidő: 4-0

Sztojka Ádám (9) egy félidő alatt mesterhármast szerzett. /Fotó: Kovács-Goda József/

A szünetben négyet is cseréltünk: Boros helyett Komlósi, Bende helyett Vincze, Kurta helyet Sándor és Sztojka Á. helyett Márta érkezett.

A második játékrész első néhány perce eseménydúsra sikerült, ugyanis a 49. percben Kollát távoli bombáját védte a vendég kapus, majd az 50. percben egy vendég lövés pattant szögletre Sándor kapusról. Néhány perccel később az igen aktív Márta lőtt fölé 16 méterről egy visszatett labdát. Az 54. percben pedig Kopács közeli lövését védte a kapus, amit szép egyérintőzés után alakítottunk ki.

Az 56. percben Illés állt be Sztojka Zs. helyett.

Ezután sem vettünk vissza a lendületből, Márta kapott remek labdát Kopácstól, de nagy ajtó-ablak helyzetben mellé gurított az 57. percben. Alig egy perccel később Kollát próbálkozott 20 méterről, de lövése a kapu mellé ment. Az 59. percben két nagy helyzetünk is akadt. Előbb Kopács 10 méterről lőhetett, de azt védte a kapus, míg Márta újra ziccerben vihette a portásra a játékszert, de mellé gurított így maradt a 4-0 továbbra is.
Az 63. percben Kincses állt be Kollát helyett.
A 64. percben Illés és Szabó játszottak össze a bal oldalon, utóbbi lövéssel próbálkozott, de elkerülte a kaput.

66. perc: Komlósi ugratta ki Kopácsot a félpályáról, aki védőjét lerázva egy az egyben törhetett kapura és nem is hibázott. 5-0

A mérkőzés utolsó negyedórájába lépve Bogár távoli lövése csorgott szögeltre, az abból kipattanó labdát Mészáros tűzte újból kapura, de lövése mellé ment.
A 75. percben Bende újra beszállt a padról Kovács Gy. helyett.

A Körösladány fiatal játékosa Kincses Róbert (4) és Szabó Barnabás (17) szorításában.
/Fotó: Kovács-Goda József/

78. perc: Nem is váratott magára sokáig az újabb gól sem. Egy szögletből kipattanó labdát Bende okosan löbbölt vissza a kapu elé és a még elöl ragadó Bogár bólintott a hálóba 5 méterről. 6-0

Csapatunk az utolsó percekben is támadásban maradt. A 81. percben Szabó beadását Kopács belsőzte alig 1 méterről a kapu mellé. Óriási helyzet volt. Egy perccel később újra Kopács került a kapu elé, de lesről talált a hálóba. A 86. percben Bende ugratta ki parádésan Illést, aki ziccerben kapu fölé emelt 13 méterről.

89. perc: A mérkőzés utolsó perceire is maradt akció. Bogár adott óriási mélységi passzt Kopácsnak, aki egy az egyben vihette a kapusra a játékszert és nem is hibázott, ezzel kialakítva a végeredményt. 7-0

A mérkőzés összképe alapján talán nagyobb arányú győzelem is lehetett volna, ha játékosaink pontosabbak vagy koncentráltabbak. Mindenesetre az így is lehengerlő teljesítmény nem szabad, hogy megtévesszen bárkit is, ugyanis a bajnoki rajton érkező Nagyszénás csapata klasszisokkal erősebb ellenfél lesz, mint a formálódó Körösladány második együttese.

OKÁNY KSK – Körösladány MSK II. 7-0 (4-0)
Felkészülési mérkőzés
Vezette: Szegedi
Néző: 150
Gólszerzőink: Sztojka Á. (6′, 19′, 29′), Kovács (18′), Kopács (66′,89′), Bogár (78′)